موزه ملی مسیری برای توسعه ظرفیت گردشگری در شاهین شهر

موزه ملی مسیری برای توسعه ظرفیت گردشگری در شاهین شهر 1200 800 شهرداری شاهین شهر

در راستای توسعه ظرفیت های گردشگری و طرح جامع هویت بخشی و برند سازی شاهین شهر، نشست شهردار و نائب رئیس شورای اسلامی شاهین شهر با مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اصفهان برگزار شد.

سعید ابریشمی راد شهردار شاهین شهر در این نشست گفت: وجود شاخصه هایی همچون حضور اقوام ایرانی، ظرفیت های علمی و فرهنگی و عنوان دانش و خلاقیت فرصت های بسیار مناسبی برای معرفی بیش از پیش شاهین شهر در مقیاس ملی و بین المللی است.

وی در ادامه به آمادگی کامل مجموعه مدیریت شهری برای اجرای طرح های جامع توسعه گردشگری در شاهین شهر اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد: با تشکیل کارگروه های تخصصی بین شهرداری و میراث فرهنگی زمینه برای احداث موزه ملی شاهین شهر فراهم خواهد شد.

علیرضا ایزدی مشاور وزیر و مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اصفهان در این نشست از دیدگاه فرهنگی شهردار شاهین شهر به موضوع هویت بخشی شهر تشکر کرد و گفت: میراث فرهگی استان بر توسعه همکاری با مدیریت های شهری تأکید دارد که خوشبختانه شاهین شهر در این زمینه پیشگام بوده و به دلیل همجواری با شهراصفهان می تواند در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری معین و حامی شهر اصفهان باشد.

وی در ادامه با تأکید بر جایگاه مؤثر موزه ها در معرفی و توسعه اجتماعی و اقتصادی شهرها، عنوان دانش و خلاقیت برای شاهین شهر را فرصت مناسبی برای جذب نبوغ علمی قلمداد نمود و گفت: با این رویداد مهم شاهین شهر نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی نیز مورد توجه گردشگران قرار خواهد گرفت.

گل جهان شکرزاده نائب رئیس شورای اسلامی شاهین شهر نیز در این نشست گفت: خوشبختانه ظرفیت و زیر ساخت های لازم مبنی بر توسعه گردشگری در شهر وجود دارد و شورای اسلامی نیز با حمایت و عزمی راسخ در این مسیر حرکت خواهد نمود.

شایان ذکر است در این نشست مقرر گردید کارگروهی مشترک بین شهرداری شاهین شهر و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در راستای تنظیم طرح های محتوایی و توجیهی برای راه اندازی موزه ملی و تهیه پیش نویس تفاهم نامه همکاری مشترک تشکیل گردد.

همچنین مشاور شهردار و سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شاهین شهر، مدیرعامل سازمان فرهنگی،اجتماعی شهرداری، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان،مدیر موزه مردم شناسی شاهین شهر و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.