بیش از هشتصد تماس تلفنی با سامانه 137 شهرداری شاهین شهر

بیش از هشتصد تماس تلفنی با سامانه 137 شهرداری شاهین شهر 2560 1707 شهرداری شاهین شهر

از راه اندازی سامانه جدید و جامع 137 شهرداری شاهین شهر تاکنون بیش از هشتصد شهروند عزیز با این سامانه تماس تلفنی داشته اند.

روح الله عرب مسؤول مرکز پیگیری و پاسخگویی سامانه 137 شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری گفت: شهروندان عزیز در راستای مشارکت بیشتر در مدیریت شهری و ارائه پیشنهادها و انتقادهای خود بیش از هشتصد تماس تلفنی با این مرکز داشته اند.

وی در ادامه درخواست شهروندان ارجمند را موضوعاتی از قبیل روکش آسفالت،جدول گذاری،جمع آوری زباله، خدمات رسانی مطلوب تر اتوبوس ها و تاکسی ها، نصب و تعمیر تابلوهای راهنمایی و رانندگی آسیب دیده، تخلفات ساختمانی، فضای سبز و نظافت معابر عنوان نمود.

عرب همچنین گفت: تعدادی از تماس های شهروندان عزیز با سامانه 137 مربوط به ارائه خدمات از سوی شهرداری نبوده ولی همکاران در این مرکز آنان را برای ارتباط با ادارات مربوطه راهنمایی نموده اند.

مسؤول مرکز پیگیری و پاسخگویی سامانه 137 شهرداری شاهین شهر خاطر نشان نمود: برخی از درخواست های شهروندان ارجمند همانند جمع آوری زباله،نخاله و نظافت شهری در کمترین زمان ممکن ، بعضی از مطالبات آنها همچون روکش آسفالت در بازه زمانی چند روزه و دیگر خواسته های عزیزان شامل احداث بوستان در فرایند چند ماهه انجام می گردد.

وی به راه اندازی نواحی شش گانه شهرداری شاهین شهر اشاره نمود و گفت: مسؤولان مربوطه و مدیران نواحی مذکور با دقت پیگیر درخواست های شهروندان فهیم تا حصول نتیجه هستند.

عرب همچنین گفت: شهروندان می توانند با نصب اپلیکیشن ” چشم شهروندی شاهین شهر ” در شبانه روز پیشنهادها و انتقادهای خود را در سامانه 137 بارگزاری نمایند.

وی در پایان با بیان اینکه شهروندان گرامی از عملکرد سامانه 137شهرداری شاهین شهر رضایت نسبی داشته اند اظهار امیدواری نمود به زودی خدماتی در سامانه مذکور راه اندازی می گردد که شهروندان به صورت پیامک از نتیجه تماس خود اطلاع یابند .