عملیات اجرایی پناهگاه جدید برای سگ های بلاصاحب در شاهین شهر

عملیات اجرایی پناهگاه جدید برای سگ های بلاصاحب در شاهین شهر 1536 1152 شهرداری شاهین شهر

احمدرضا پری تبار شهردار شاهین شهر در کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان(سگ های بدون صاحب) که در فرمانداری شهرستان شاهین شهرومیمه برگزار شد از عملیات اجرایی پناهگاه جدید برای سگ های بلاصاحب در شاهین شهر به متراژ 10 هزار متر مربع در خارج از شهر خبر داد و گفت: این اقدام با قید فوریت در شورای اسلامی شاهین شهر مصوب و هم اکنون دیوار کشی آن با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: برای احداث پناهگاه مذکور کارشناسی های متعددی صورت گرفته که ان شاء الله در آینده نزدیک پیمانکار پروژه تعیین و قسمتهای مختلف پناهگاه احداث خواهد شد.

پری تبار با بیان فراوانی سگ های بلاصاحب در محله های مسکن مهر،پردیس و ردانی پور اظهار داشت: برای زنده گیری سگ ها سه اکیپ فعال شده که در طول سه ماه ابتدای سال جاری 423 قلاده سگ بلاصاحب در شهر زنده گیری و به پناهگاه منتقل شدند.

شهردار شاهین شهر به هزینه های بالای نگهداری و عقیم سازی سگ های بلاصاحب اشاره نمود و گفت: تا زمانیکه شهرداریها و دهیاری های اطراف نسبت به جمع آوری سگ های بلاصاحب اقدام ویژه ننمایند شهرداری شاهین شهر با معضل روند سریع زنده گیری سگها روبه روست.

پری تبار به عنوان دبیر کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان(سگ های بدون صاحب) از اعضای کارگروه خواست پیشنهادها و انتقادهای خود را در اسرع وقت به دبیرخانه این کارگروه ارسال نموده تا ان شاء الله به زودی شاهد رفع معضل وجود سگ ها در همه شهرها و روستاهای شهرستان  باشیم.

مهدی خادمی معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان شاهین شهرو میمه نیز در این کارگروه از اقدامات و خدمات شهرداری شاهین شهر در راستای ساماندهی هرچه بیشتر سگ های بدون صاحب تشکر نمود و از دیگر اعضای کارگروه خواست پیشنهادهای خود را به فرمانداری ارسال نمایند.