زنده گیری بیش از 1500 قلاده سگ بلاصاحب از سال 1395 تاکنون توسط شهرداری شاهین شهر

زنده گیری بیش از 1500 قلاده سگ بلاصاحب از سال 1395 تاکنون توسط شهرداری شاهین شهر 2560 1707 شهرداری شاهین شهر

احمدرضا پری تبار شهردار شاهین شهر در مصاحبه با واحد خبر شهرداری گفت: در راستای دستورالعمل جمع آوری سگ های بلاصاحب ، شهرداری شاهین شهر از سال 1395 مبادرت به احداث مکانی در خارج از شهر به مساحت 500 متر مربع برای نگهداری سگ های بلاصاحب نمود.

وی در ادامه با بیان اینکه از آن زمان تاکنون بیش از 1500 قلاده سگ بلاصاحب توسط حوزه معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری با تلاش فراوان زنده گیری و در آن محل خاص نگهداری می گردد گفت: با توجه به اینکه تعداد قلاده های سگ رو به افزایش است و این مکان جوابگوی نگهداری از آنها نیست مقرر گردیده زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهین شهرومیمه به این امر اختصاص یابد که پس از تحویل زمین حداکثر ظرف یک ماه این مکان برای نگهداری قلاده های بیشتر توسط شهرداری شاهین شهر آماده می گردد.

پری تبار خاطر نشان نمود: از ابتدای سال جاری تاکنون 29 قلاده دیگر توسط حوزه معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر زنده گیری و گزارش آن به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

شهردار شاهین شهر تصریح نمود: امروزه توجه به بهداشت شهری، سلامت شهروندان و محیط زیست، جمع آوری حیوانات بلاصاحب را امری ضروری و اجتناب ناپذیر کرده و این مهم در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار دارد.