برگزاری یادواره شهیده برگزیده عفاف و حجاب کشوری در شاهین شهر

برگزاری یادواره شهیده برگزیده عفاف و حجاب کشوری در شاهین شهر 600 400 شهرداری شاهین شهر

برگزاری یادواره شهیده برگزیده عفاف و حجاب کشوری در شاهین شهر

در هفته دفاع مقدس، یادواره شهیده زینب کمایی( شهیده برگزیده عفاف و حجاب کشوری) با حضور مسؤولان کشوری،استانی و شهری در شاهین شهر برگزار گردید.

این یادواره با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، برخی از مدیران کل ادارات استان اصفهان ،فرماندار شهرستان شاهین شهرومیمه، امام جمعه شاهین شهر، مسؤول دفتر نماینده مردم شهرستان های شاهین شهرومیمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین شهرومیمه،فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان ،سرپرست شهرداری شاهین شهر ،رئیس شورای اسلامی شهرستان شاهین شهرومیمه، رئیس و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر و جمعی از مسؤولان ادارات و نهادهای شهرستان شاهین شهرومیمه در مصلی نماز جمعه شاهین شهر برگزار گردید.

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور به عنوان مهمان ویژه در یادواره شهیده زینب کمایی ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یادو خاطره دلاورمردیهای شهیدان و رزمندگان گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و برگزاری یادواره‌ها یکی از راه‌های زنده نگه داشتن این فرهنگ ناب و انسان‌ ساز است.

وی در ادامه خاطر نشان نمود: شهدا در طول دوران انقلاب اسلامی مسئولیت پذیر و نسبت به دین اسلام ادای دین داشتند و در راه آرمان های انقلاب اسلامی جان خود را خالصانه تقدیم نمودند.

سلیمانی امنیت و اقتدار کشور را مرهون خون شهدای والامقام و رشادت های ایثارگران دانست و گفت: اگر امروز ما در عرصه های مختلف با اقتدار و موفق هستیم و حرفی برای گفتن در جامعه جهانی داریم همه اینها مدیون خون مطهر شهدا گرانقدرمان است.

حجت الاسلام و المسلمین قاسم هاشمی امام جمعه شاهین شهر نیز در این یادواره ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و عرض خوش آمدگویی به حضار گفت: برگزاری یادواره شهدا آشنایی با خط و مشی شهدای عزیز است، اگر این فرهنگ نهادینه شود جامعه را به سعادت و کمال می رساند.

وی در ادامه افزود: دلاورمردی های رزمندگان اسلام و شهدای دفاع مقدس که در طول هشت سال مجاهدت و ایثار در راه تحقق آرمان های نظام اسلامی برابر ظلم و جور بدخواهان و دشمنان دین ایستادگی کردند، بر هیچ کس پوشیده نیست.

هاشمی با بیان اینکه شاهین شهر دارای ظرفیت های بالای فرهنگی است گفت: ان شاء الله سعی خواهیم نمود از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده و در کارهای فرهنگی در کشور پیشرو باشیم.

سرهنگ مسعود جهانگیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین شهرومیمه نیز در این یادواره ضمن عرض خوش آمدگویی به حضار گفت: مجاهدت های شهدا و رزمندگان را نباید به فراموشی سپرد بلکه به عنوان برگ زرین تاریخ کشورمان و نقطه عطف این مرز و بوم باید نسل به نسل در میان مردم جاودانه باقی بماند.

مینا کمایی خواهر شهیده زینب کمایی نیز در یادواره به خلق و خوی و اعتقادات مذهبی شهیده پرداخت و از دست اندرکاران و برگزارکنندگان این یادواره تشکر نمود.

معصومه رامهرمزی پژوهشگر و نویسنده کتاب های مختلف دفاع مقدس از جمله دو کتاب پیرامون زندگی نامه شهیده زینب کمایی به نام های “من میترا نیستم”  و ” راز درخت کاج ” در یادواره شهیده زینب کمایی به ابعاد شخصیتی و معنوی این شهیده پرداخت.

شایان ذکر است در پایان یادواره از المان و تندیس شهیده زینب کمایی با حضور مسؤولان رونمایی گردید.

احمدرضا پری تبار سرپرست شهرداری شاهین شهر در این رونمایی ضمن عرض خوش آمدگویی به همه حضار و گرامی داشت یادوخاطره شهیدان انقلاب اسلامی گفت: با توجه به اینکه شهیده زینب کمایی در سال ۱۳۶۱ به دست گروهک منافقین در شاهین شهر به شهادت رسید و در سال ۱۳۹۷ به عنوان شهیده شاخص عفاف و حجاب کشوری برگزیده شد، در این راستا در شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین شهرومیمه مقرر گردید تندیسی از این شهیده بزرگوار در یکی از میادین اصلی شهر نصب گردد.

وی در ادامه افزود: موضوع مذکور در اسرع وقت توسط شهرداری و شورای اسلامی شاهین شهر عملیاتی و در مدت کوتاهی تندیس آماده گردید.

پری تبار اظهار داشت: این المان از دو قسمت، درخت سرو که در فرهنگ ما نماد استقامت و ایستادگی (به ارتفاع ۷ متر) و دیگری تندیس شهیده زینب کمایی(به ارتفاع ۵ متر) تشکیل و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال ساخته شده است.

سرپرست شهرداری شاهین شهر تصریح نمود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام ضروری است چرا که شهدای گرانقدر از ارزشهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع نمودند و امروز ما نیز باید در سنگر خدمت به مردم لحظه ای غفلت نکرده و حافظ خون شهدا، آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و گوش به فرمان رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باشیم.

گفتنی است شهیده زینب کمایی خرداد ماه سال ۱۳۴۶ در شهر آبادان به دنیا آمد.

با شروع جنگ تحمیلی شهیده بزرگوار به همراه خانواده مجبور به ترک شهر و دیار خود شد و در شاهین شهر سکنا گزیدند.

وی علی رغم سن کم ولی در زمینه های مختلف فرهنگی نقش ها و فعالیت های مؤثری ایفا نمود.

سرانجام شهیده زینب کمایی در سال ۱۳۶۱ و در سن پانزده سالگی هنگام بازگشت از مسجد توسط کوردلان منافق ربوده و با چادرش او را خفه و مظلومانه به شهادت رساندند.