نصب تندیس شهیده شاخص عفاف و حجاب کشوری در شاهین شهر

نصب تندیس شهیده شاخص عفاف و حجاب کشوری در شاهین شهر 600 400 شهرداری شاهین شهر

احمدرضا پری تبار سرپرست شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با واحد خبر شهرداری گفت: همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، تندیس شهیده زینب کمایی توسط شهرداری و شورای اسلامی شاهین شهر در میدان شهدا نصب خواهد شد.

وی در ادامه افزود: شهیده زینب کمایی در سال ۱۳۶۱ به دست گروهک منافقین در شاهین شهر به شهادت رسید و در سال ۱۳۹۷ به عنوان شهیده شاخص عفاف و حجاب کشوری برگزیده شد، در این راستا مقرر گردید تندیسی از این شهیده بزرگوار نصب گردد.

پری تبار اعتبار تندیس را بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال عنوان نمود و گفت: این المان دارای دو قسمت شامل درخت سرو که در فرهنگ ما نماد استقامت و ایستادگی(به ارتفاع ۷ متر) و دیگری تندیس شهیده زینب کمایی(به ارتفاع ۵ متر) است.

سرپرست شهرداری شاهین شهر به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام اشاره کرد و خاطر نشان نمود: همانطور که شهدای گرانقدر از ارزشهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع نمودند ما نیز باید در سنگر خدمت به مردم لحظه ای غفلت نکرده و حافظ خون شهدا ، آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و گوش به فرمان رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باشیم.

شایان ذکر است شهیده زینب کمایی خرداد ماه سال ۱۳۴۶ در شهر آبادان به دنیا آمد.

با شروع جنگ تحمیلی شهیده بزرگوار به همراه خانواده مجبور به ترک شهر و دیار خود شد و در شاهین شهر سکنا گزیدند.

وی علی رغم سن کم ولی در زمینه های مختلف فرهنگی نقش ها و فعالیت های مؤثری ایفا نمود.

سرانجام شهیده زینب کمایی در سال ۱۳۶۱ و در سن پانزده سالگی هنگام بازگشت از مسجد توسط کوردلان منافق ربوده و با چادرش او را خفه و مظلومانه به شهادت رساندند.