....انا لله و انا الیه راجعون.... غرب کشور در مصیبت زلزله 7/3 ریشتر....به همه ملت ایران تسلیت

سال 1396 سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامی باد.

امضاء تفاهم نامه بهره برداری امتداد مترو اصفهان - شاهین شهر در تاریخ 96/05/16

انجام مطالعات طراحی پروژه خانه معلولین و جانبازان شاهین شهر

پروژه مشارکتی سیتی سنتر نور واقع در میدان خلیج فارس، با زیربنای حدود24000 مترمربع، سرمایه گذاری به روش مشارکت مدنی-آقای جلیل مالکی

پروژه عظیم مشارکتی میدان امام حسین(ع)، بازیربنای حدود126000مترمربع، سرمایه گذاری به روش مشارکت مدنی- شرکت عمران و مسکن اصفهان

ساختمان نگارستان شهرداری، واقع در میدان فاطمیه شاهین شهر

پایانه مسافربری برون شهری شهرداری شاهین شهر

پروژه بازارچه گلدیس واقع در محله گلدیس جنب ورزشگاه، با زیربنای حدود1100 مترمربع- سازمان فرهنگی، ورزشی

پروژه سرمایه گذاری کمپینگ غرب، بامساحت حدود14 هکتار، با کاربری تجاری- خدماتی- رفاهی- تفریحی

ارتباط با شهردار ارتباط با شورای شهر

اعلان ها

انجام مطالعات جامع طراحی پروژه خانه معلولین وجانبازان جهت بهره برداری در شاهین شهربرای اولین بار در کشور:


معلولیت پدیده ای است اجتماعی و بخشی جدا ناپذیر از زندگی بشری به گونه ای که برخی از انسان ها در طول حیاط خود به علل مختلف مثل بیماری و حوادث ویا با رسیدن به دوران سالمندی آن را به صورت دائم ویا موقت تجربه خواهند کرد.

آمارها نشان می دهد که با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سوانح وحوادث برتعداد این گروه از جامعه افزوده می شود.عدم نگرش مثبت جامعه نسبت به معلولان علی رغم توانمندی های ویژه که در این گروه وجود دارد و این موضوع را در عرصه های مختلف بین المللی  (در حوزه های ورزشی.علمی.هنری و...) به اثبات رسانیده اند. به علت عدم رعایت اصول مناسب سازی در بسیاری از اماکن ، فضاها ، تجهیزات و وسایل نقلیه ی عمومی سبب خواهد شد که معلولان نتوانند توانمندی های خود را به صورت بایسته و شایسته به منصه ظهور برسانند واین مسئله به یکی از مهم ترین دغدغه ها ونگرانی های ضروری افراد معلول وخانواده آنها تبدیل شده است. اگرچه تحولات یکی دو دهه ی اخیر در ابعاد مختلف در کشورمان سبب شده است که تا حدودی توجه جامع به سوی افراد کم توان جلب شود و از زوایای جدیدی به این گروه که بزرگ ترین اقلیت هر جامعه ای هستند نگاه شود ولی باز هم شاهد هستیم که زمینه حضور آن ها در عرصه های مختلف اجتماعی آنچنان که شایسته ی یک انسان و عضوی از جامعه باشد فراهم نشده است و اصل برابری فرصت ها در هاله ای از غبارهای روزمره و تکراری فعالیت های اداری و زندگی اجتماعی کمرنگ شده است لذا ضرورت دارد با عزم و اعتقادی آگاهانه و جدی غبارها زدوده گردند تا شفافیت فرصت ها وعادی سازی نمایان شوند لذا جهت تحقق شعار(شهری برای همه) می بایست با بسیج عمومی همه مسئولان و شهروندان شاهین شهری قدم در عرصه ایجاد فضاها و اماکن وتجهیزات با رعایت اصول مناسب سازی در شهرمان برداریم. به همین منظور شهرداری وشورای اسلامی شاهین شهر با دست یارگیر خیرین گرامی درنظر دارند، پروژه کامل و جامعی با هدف ساماندهی همه جانبه ی  معلولین و جانبازان تحت عنوان خانه معلولین وجانبازان شاهین شهر طراحی و احداث نمایند.بهربرداری از چنین پروژه عظیمی مستلزم مطالعات گسترده و مشاهده نمونه های موردی در کشور می باشد. به حول قوه ی الهی طراحی و بهر برداری از پروژه مذکور در هفت گام تدوین خواهد گردید:

گام اول: ارائه طرح ساخت خانه معلولین و جانبازان توسط دکتر حسین ابراهیمی(عضو شورای شهر) در پاییز 95 و تصویب آن در شورای اسلامی شهر و تخصیص بودجه در ردیف پروژه های عمرانی شهرداری در سال96
گام دوم: مطالعات فنی و اقتصادی مرحله اول
گام سوم: تهیه ی نقشه های مرحله اول(فاز یک)
گام چهارم: تصویب طرح در کمیسیون های مربوطه
گام پنجم: تهیه ی نقشه های اجرایی و برآورد پروژه
گام ششم: دعوت از خیرین جهت تامین منابع مالی(جذب سرمایه)
گام هفتم: اجرای پروژه(بهره برداری)
به جهت بهره گیری و جمع بندی مطالعات مرحله اول ، بازدید میدانی توسط نمایندگان شورای اسلامی شهر و شهرداری شاهین شهر از پروژه های احداث شده معاونت امور اجتماعی شهرداری تهران بعمل آمد در این بازدید که شامل جلسات متعدد با کارشناسان حوزه امور اجتماعی شهرداری تهران بود، دکتر حسین ابراهیمی و سرکار خانم نرگس السادات موسوی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مهندس سجاد فخرائی از شهرداری با معرفی شاهین شهر به عنوان شهر دانش و خلاقیت در کشور از اهداف متعالی شهرداری وشورای اسلامی شاهین شهر در خصوص بهربرداری از این پروژه سخن گفتند و بر اینکه مجموعه مدیریت شهری شاهین شهر بر انجام پروژه های خاص عمرانی در استان اصفهان پیشتاز بوده است تاکید نمودند. همچنین دکتر مهدی احمدی معاون اداره کل  سلامت  شهرداری تهران نیز ضمن استقبالی گرم از مهمانان اذعان کرد این پروژه برای اولین بار در کشور با این وسعت در تمامی حوزه ها برای معلولین وجانبازان خدمت رسانی خواهد نمود.
وی به معرفی انواع معلولیت و طبقه بندی معلولین و تاکید به مناسب سازی ساختمان ها وفضاهای باز برای معلولین تاکید کرد و عنوان کرد شهرداری شاهین شهر برای اولین بار است در کشور متولی  چنین پروژه ای خواهد بود. وی از این رویداد ابراز خوشحالی نمود و حمایت همه جانبه ی اداره کل سلامت شهرداری تهران را از این هدف متعالی اعلام کرد.
 در حاشیه این جلسات از مجتمع رعد (مرکز ساماندهی و توان بخشی معلولین منطقه 2) - مجموعه قمر بنی هاشم(مجموعه ورزشی فرهنگی و تخصصی معلولین منطقه 20) - مرکز ضایعات نخاعی ایران بازدید به عمل آمد. 
حاصل این بازدیدهای میدانی کسب اطلاعات جامع فنی و معماری شامل نقاط ضعف وقوت این مراکز، بررسی مواد و مصالح مصرفی استفاده شده ، ابعاد واندازه فضاها، تجهیزات ، چیدمان و... جهت الگو برداری در شاهین شهر خواهد بود.
ان شاءالله به حول قوه ی الهی با محوریت مدیریت طرح، برنامه و سرمایه گذاری شهرداری، تلاش شهردار محترم و شورای محترم اسلامی شاهین شهر ، حمایت دیگر مسئولین شهر وحضور دلگرم کننده ی خیرین گرامی شاهد بهره برداری از این پروژه عظیم در شهر بوده و گام دیگری در توسعه و آبادانی شهر زیبایمان شاهین شهر برداریم.

شاهین شهر:  شهر دانش و خلاقیت - شهری برای همه

تصاویر بازدید از مراکز:

 

لوگو سرمایه گذاری

نمودار پیشرفت پروژه ها

بازارمیوه طالقانی (100درصد)
فازاول میدان امام حسین (13درصد)
مجتمع بزرگ طالقانی (7درصد)
بازاربزرگ فدک (100درصد)
تابلوتبلیغاتی سه وجهی (100درصد)
استندهای پایه بتنی(100درصد)
سیتی سنترنور(85درصد)
بازاربزرگ میلاد(100درصد)
گلفروشی بهشت معصومه (100درصد)

آخرین اطلاعیه ها

میزان رضایت از خدمات شهرداری

میزان رضایت از خدمات شهرداری

1415684617 [{"id":"1","title":"\u0639\u0627\u0644\u06cc","votes":"369","type":"x","order":"1","pct":42.76,"resources":[]},{"id":"2","title":"\u062e\u0648\u0628","votes":"95","type":"x","order":"2","pct":11.01,"resources":[]},{"id":"3","title":"\u0645\u062a\u0648\u0633\u0637","votes":"399","type":"x","order":"3","pct":46.23,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 200 200 /component/communitypolls/poll.html?id=1&task=poll.vote&Itemid=141 MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...