برگزاری آیین تجلیل از نویسندگان برگزیده شاهین شهر

در آیینی با حضور مسؤولان استان اصفهان و شهرستان شاهین شهر و میمه از نویسندگان برگزیده شاهین شهر تجلیل به عمل آمد

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این آیین با بیان جایگاه والای قلم و نوشتن گفت: در طول تاریخ راز ماندگاری انسان های صاحب فکر و اندیشه مکتوب نمودن آثارشان است زیرا بدون این مهم اثری از تفکر انسان باقی نمی ماند.
وی در ادامه افزود : قلم باید در راستای خدمت به بشریت و انسانیت زده شود از این رو مهم است صاحب قلم چه شخصی باشد.
انصاری از شهرداری و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر که در راستای پیشبرد فرهنگ مطالعه و کتاب و تجلیل از اهالی قلم تلاش مضاعف می نمایند ، تشکر نمود.
 حسین ابراهیمی رئیس شورای اسلامی شاهین شهر نیز در این آیین گفت:جامعه هنری هر شهری، هویت آن شهر را مشخص می کند و در این راستا شاهین شهر با دارا بودن هنرمندان زیاد در زمینه های مختلف هنری، این شهر را به یک شهر فرهنگی و علمی در سطح استان و کشور مطرح نموده است.
وی در ادامه با پرداختن به سیر قلم و نوشتن از زمان های قدیم تاکنون افزود: گفتمان سازی که اساس تمدن است اگر توسط نویسندگان ، هنرمندان نگارش نگردد و به دست نااهلان بیفتد دراین صورت هویتی از تمدن باقی نخواهد ماند بنابراین ضروری است اهالی قلم دیدگاه های راهبردی داشته باشند.
حمید عشقی شهردار شاهین شهر نیز در حاشیه آیین تجلیل از نویسندگان برگزیده شاهین شهر  گفت : سوگند خداوند متعال در قرآن کریم به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است و ارزش هر قلم، به پیام آن است و عظمت نوشته، به محتوایش؛قلم‏های آگاهی بخش، آزاده و شهید پرور؛ عشق ‏های برتر را بذرافشانی می‏کنند و شور، آزادگی و شهادت‏ طلبی را در رواق دل‏ها می‏ تابانند و شهیدان را در معراج شهادت، از خاک تا خدا به پیش می‏برند.   
وی در ادامه افزود : اهل قلم و اصحاب رسانه صاحب اندیشه و جایگاه آنان بسیار والا است و همواره باید در راستای اعتلای فرهنگ و هنر از اصحاب متعهد و فرهیخته قلم قدردانی نماییم.  
عشقی اظهار داشت: امیدواریم قلم های نویسندگان در راستای رسالت الهی و انسانی همواره نویسا باشد.
گفتنی است در این آیین از نویسندگان برگزیده شاهین شهر با لوح و تندیس قدردانی به عمل آمد.

 


چاپ  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید