نشست اعضای مدیریت بحران برخی از شهرهای استان اصفهان

نشست اعضای مدیریت بحران برخی از شهرهای استان اصفهان به میزبانی شهرداری شاهین شهر در تالار شیخ بهایی این شهر برگزار گردید

بهروز شاه محمدی کارشناس مدیریت بحران و آتش نشانی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان در این نشست گفت: تهیه بانک اطلاعاتی تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی شهرداری ها توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری های استان ضروری است.
وی در ادامه خاطر نشان نمود: جمع آوری بانک اطلاعات تجهیزات شهرداری ها می تواند کمک شایانی به مدیریت بحران در مواقع بروز حوادث غیر مترقبه نماید.
شاه محمدی به بررسی مشکلات مطرح شده توسط سازمان آتش نشانی های شهرداری استان پرداخت و خواستار ارتباط مستمر سازمان های مذکور با دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان برای بررسی و چاره اندیشی مسائل و مشکلات شد.
حمیدرضا فدایی معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری و رئیس هیئت مدیره سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر نیز در این نشست ضمن خوش آمدگویی به حضار گفت: با توجه به اینکه شاهین شهر حدفاصل دو بزرگ راه شمال به جنوب کشور و بالعکس قرار دارد طبیعتاً این شهر متأثر از حوادث گوناگونی است.
وی با اشاره به بارندگی های سال 1396 و جاری شدن سیل در شاهین شهر گفت: متأسفانه به علت عدم تدابیر لازم روان آب های اطراف شاهین شهر به شهر نفوذ و خساراتی را به همراه داشت با تأکید حمید عشقی شهردار شاهین شهر کانال هدایت آب های شمال غرب شهر به مسیل شهر در کوتاه ترین زمان ایجاد شد و در  نتیجه این اقدام مهم مهار روان آب های حاصل از بارندگی های زیاد که در ایام نوروز سال جاری بود ، خوشبختانه خسارتی به شهر وارد نشد .
فدایی تصریح نمود: باتوجه به اینکه در اطراف شاهین شهر زمین های خاکی و بیابان قرار دارد اقدامات آبخیزداری برای مهار روان آبها توسط اداره متبوع لازم و ضروری است.
معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری و رئیس هیئت مدیره سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر از ادارات خدمات رسان در شهر خواست در مواقع بروز حوادث با شهرداری همکاری نمایند.
آتش پاد دوم مجتبی رستمی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر نیز در این نشست گفت: 750 کیلومتر جاده اصلی و اتوبان در شهرستان شاهین شهر و میمه قرار دارد و در مواقع بروز حادثه جان برکفان این سازمان به محل مذکور اعزام می شوند.
وی در ادامه افزود: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر علی رغم مشکلات موجود ولی در راستای وظیفه انسانی، نیرو عملیاتی به خارج از محدوده استحفاظی اعزام می نماید.
رستمی خاطر نشان نمود: کمبود نیروی عملیاتی از یک سو و پرداخت حقوق و مزایای نیروی جدید از سوی دیگر این سازمان را با چالش مواجه نموده است.
گفتنی است در نشست اعضای مدیریت بحران برخی از شهرهای استان اصفهان حضار به بیان مسائل و مشکلات حوزه های خود پرداختند.


چاپ  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید