اجرای طرح های هادی مهمترین ابزار مدیریت توسعه عمرانی در روستاها

اجرای طرح های هادی روستایی از مهمترین ابزار مدیریت توسعه عمرانی روستاها به شمار می رود

حمید عشقی شهردار شاهین شهر در نخستین دوره تخصصی – آموزشی مباحث فنی و اجرایی طرح های هادی روستایی که با حضور برخی از شهرداران و دهیاران کشور در دانشگاه پیام نور مرکز شاهین شهر برگزار شد ضمن عرض خوش آمدگویی به حضار گفت: طرح های روستایی به عنوان مهمترین ابزار مدیریت توسعه عمران روستایی می تواند نقش بنیادی و زیربنایی یکپارچه ای در مناطق روستایی داشته باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: همچنین اجرای طرح های هادی روستایی می تواند ضمن اصلاح کالبدی فضای روستایی باعث افزایش سطح شاخص های اجتماعی،فرهنگی ، زیست محیطی و در نهایت باعث بهبود زندگی روستاییان و مشارکت آنها ، افزایش سطح توسعه اقتصادی از طریق اشتغال و درآمد، افزایش سرمایه گذاری و از همه مهمتر کاهش نرخ مهاجرت به شهرها باشد.
عشقی با پرداختن به مقایسه جمعیت شهرها و روستاها از شصت سال گذشته تاکنون گفت: متأسفانه بر اساس شاخص های سرشماری هر چه به زمان حال نزدیک می شویم از جمعیت روستاها کاسته و جمعیت شهرها افزوده می گردد که اگر این روند ادامه یابد در پنجاه سال آینده روستایی وجود نخواهد داشت.
وی تصریح نمود: هرچه به روستاها رسیدگی و تمام زیرساخت ها اعم از جاده،فضای سبز، سرانه های آموزشی و بهداشتی اجرا و با این اقدام از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری گردد، قطعاً مشکلات در شهرها کمتر خواهد شد.
شهردار شاهین شهر  در بخشی از سخنان خود با اشاره به شاخصه های شاهین شهر و شهرداری گفت: شاهین شهر با جمعیت حدود دویست هزار نفری در کنار کلان شهر اصفهان با شاخص جمعیتی 3.9 ، به عنوان بزرگ ترین شهر مهاجر پذیر استان به شمار می رود.    
گفتنی است نخستین دوره تخصصی – آموزشی مباحث فنی و اجرایی طرح های هادی روستایی کشور به مدت دو روز به میزبانی شاهین شهر برگزار گردید.

 


چاپ  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید