هرگونه نامه و مجوز فاقد بارکد امنیتی صادره در نواحی 1 و 2 شهرداری شاهین شهر، معتبر نمی باشد

بازدید: 211

وحید مهدویان معاون حوزه شهرسازی و معماری شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با واحد خبر شهرداری گفت: با توجه به راه اندازی سیستم هوشمند توسعه شهری در شهرداری شاهین شهر، کلیه مکاتبات، استعلامات، مجوزها و نیز پاسخ به آنها در نواحی 1 و 2  به صورت کاملا" الکترونیکی می باشد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه یکی از اهداف پیش رو در تحقق شهر هوشمند، پاسخگویی امن، دقیق و شفاف به مراجعین است؛ هرگونه خروجی و پاسخ صادره در نواحی شهرداری اعم از مکاتبات با ادارات، استعلام آتش نشانی، نظام مهندسی، پاسخ به استعلامات بانک، پاسخ به استعلامات دفترخانه ها، گواهی سفت کاری، عدم خلاف، پروانه های ساختمان و ... به صورت کاملا مکانیزه صادر می گردد و هرگونه خط خوردگی و یا اصلاح دستی، حاشیه نویسی و ... مردود و فاقد وجاهت قانونی است.

مهدویان درج شماره و تاریخ دبیرخانه به صورت مکانیزه و جایگزینی امضای الکترونیک بجای امضای فیزیکی( دستی) را از مشخصه مجوزهای جدید دانست و گفت: صحت هرگونه مجوز، استعلام و پاسخ صادره در شهرداری مناطق، منوط به دارا بودن بارکد QR  و کد امنیتی 16 رقمی در ذیل آنها می باشد.

مهدویان معاون حوزه شهرسازی و معماری شهرداری شاهین شهر تأکید نمود: شهروندان محترم، شعب بانکها، دفاتر اسناد رسمی، ادارات، بنگاههای معاملاتی املاک و ... قبل از هرگونه اقدامی در بستر اینترنت با اسکن QR ( ذیل هرگونه مجوز صادره در شهرداری نواحی) از طریق گوشی همراه خود و یا با وارد کردن کد امنیتی (ذیل هرگونه مجوز صادره در شهرداری نواحی) در سامانه " تصدیق گواهی" سایت شهرداری شاهین شهر ( قسمت خدمات الکترونیک) از جعلی نبودن برگه اطمینان حاصل نمایند و چنانچه مجوزی از شهرداری دارای اصلاح دستی بود حتی اگر دارای مهر شهرداری باشد از قبول آن خودداری تا متحمل ضرر و زیان احتمالی نگردند.

چاپ