الزامات تعامل و همراهی ادارات مختلف در مدیریت شهری شاهین شهر

حمیدرضا فدایی معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر در مقاله ای به بیان ضرورت همراهی بیش از پیش کلیه ادارات شهر برای مدیریت شهری بهتر شاهین شهر پرداخته است . در ابتدای این مقاله آمده است : 

در سال 1283 شمسی، زمانی که برای اولین بار در کشور،  قانون شهرداری مرقوم می شد تا  به موقع اجرا گذاشته شود در بدو متون قانون مذکور نوشته شده بود: "مقصود اصلی تأسیس بلدیه حفظ منافع شهرها و ایفای حوائج اهالی شهرنشین " است. طبیعتاً در آن دوره که مدنیت در قامت و قاموس امروزی خود، در جامعه ایران موضوعی نوپا بود و به تازگی برخی نهادها( ادرات، ارگان ها، سازمان ها و...) که امروزه نیز مردم با آنها سروکار دارند درحال شکل گیری بودند شهرداری به عنوان یکی از اولین نهادهای تشکیل شده ، در زمینه اداره  امور جاری در شهرها در تمامی ابعاد و مؤلفه ها، در زمره قدرتمند ترین ادارات بوده است. همین که بدانیم در آن زمان شهرداری را "بلدیه" و شهردار را "کلانتر" می نامیدند ، خود دلیلی بر این ادعاست.
خواهشمند است برای مطالعه و دریافت متن کامل مقاله الزامات تعامل و همراهی ادارات مختلف در مدیریت شهری شاهین شهر به قلم حمیدرضا فدایی معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر بر روی لینک زیر کلیک فرمایید . 

مشاهده و دریافت متن کامل مقاله

 


چاپ  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید