توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز رسالت مهم سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر

علی عرب رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با واحد خبر شهرداری گفت : سرانه فضای سبز شاهین شهر مطابق با استانداردهای ملی است و در این راستا رسالت مهم سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری توسعه ، حفظ و نگهداری فضای سبز شهر است. 

وی در ادامه با اشاره به همجواری شاهین شهر با صنایع آلاینده هوا و بحران کم آبی و لزوم حفظ و توسعه فضای سبز، اهمیت کاشت درخت و لزوم حفظ و نگهداری آن که در قانون حفظ و گسترش فضای سبز به صراحت مورد تأکید قرار گرفته است و همواره در دستور کار این سازمان قرار داشته است .
عرب در بخشی از مصاحبه خود خاطر نشان نمود: بر اساس آیین نامه اجرایی قانون حفظ و گسترش فضای سبز ضروری است شهروندان قبل از صدور پروانه ساختمانی و انجام هر گونه عملیات عمرانی که مستلزم قطع یا وارد آمدن خسارت به فضای سبز و درختان باشد ، مجوز لازم از کمیسیون ماده 7 سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری را اخذ نمایند. 
وی یادآور گردید: چنانچه شخص یا اشخاص اعم از حقوقی یا حقیقی موجب اتلاف و امحای درختان گردند ، مورد تعقیب جزایی و اخذ جریمه از طریق مراجع قضایی و پیگیری جبران خسارت وارده قرار خواهند گرفت .
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر اظهار داشت: برای نهادینه شدن کمیسیون ماده 7 و افزایش آگاهی شهروندان از مواد قانونی و اهمیت اجرای آن ، جلسه ای با حضور رئیس و کارشناسان سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ، رئیس حراست ، مدیران نواحی شهرداری ، دبیر کمیسیون ماده 7 و مدیر واحد آموزش سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری تشکیل و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ گردید.
عرب تصریح نمود: امید است با همکاری شهروندان عزیز بتوانیم فضای سبز که در حقیقت امانتی گران بها از نیاکان در اختیار ما قرار گرفته است را به بهترین نحو حفظ و حراست نماییم .

 


چاپ  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید