راه اندازی سامانه شهروند سپاری شهرداری شاهین شهر خدمتی موفق آمیز در راستای تکریم و رفاه حال شهروندان

احمدرضا پری تبار سرپرست شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با واحد خبر شهرداری گفت: خوشبختانه راه اندازی سامانه شهروند سپاری معاونت شهرسازی و معماری خدمتی موفق آمیز در راستای تکریم و رفاه حال شهروندان ارجمند بوده و از ابتدای راه اندازی این سامانه ( اوایل اردیبهشت سال جاری) تاکنون تعداد 2249 پرونده به سرانجام رسیده است.

وی در ادامه افزود: شهروندان عزیز می توانند برای استعلام بانک و دفترخانه بدون مراجعه به شهرداری و تنها با وارد شدن به سامانه شهروندسپاری جواب استعلام خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایند.

پری تبار خاطر نشان نمود : راه اندازی سامانه شهروندسپاری و دیگر سامانه ها در شهرداری در وضعیت شیوع کرونا موقعیت بسیار مناسب برای عدم مراجعه شهروندان به شهرداری را مهیا نموده که شایسته است از همیاری و مساعدت اعضای شورای اسلامی شاهین شهر و همکاران در به ثمر رسیدن این پروژه تشکر نمایم.

سرپرست شهرداری شاهین شهر اظهار داشت: انتخاب شهرداری شاهین شهر به عنوان پایلوت در بین شهرها و کلان شهرهای کشور در راستای نظام هوشمند توسعه شهری، بستر بسیار مناسبی برای ارائه انواع خدمات الکترونیک در شهر برای رفاه حال شهروندان عزیز است.

وی در پایان گفت: از شهروندان فهیم شاهین شهر که از خدمات و امکانات الکترونیک شهرداری به خصوص در ایام شیوع ویروس کرونا استفاده نموده اند تشکر می کنم ، ان شاء الله بتوانیم با فراهم نمودن بستر کامل شهر هوشمند، گامی اساسی در راستای شاهین شهری پویا و مدرن برداریم.

شایان ذکر است مراحل ورود به سامانه شهروندسپاری عبارتنداز:

مرحله نخست وارد شدن در سایت شهرداری شاهین شهر به آدرس http://www.shaahinshahr.com/ و انتخاب گزینه خدمات شهروندان یا همان خدمات الکترونیک.


چاپ  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید