ارتباط با شهردار ارتباط با شورای شهر

اعلان ها

 

 

اختصاص 20 درصد بودجه عمرانی شهرداری به توسعه فضاهای فرهنگی

 

آیین نکوداشت روز بزرگداشت فردوسی با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی ، شهردار شاهین شهر و مدیر عامل و معاونان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری شاهین شهر و ادب دوستان ، ادبا و شعرای شاهین شهر در سالن اجتماعات ساختمان نگارستان شهرداری شاهین شهر برگزار شد.

در این برنامه علیرضا جلالی استاد دانشگاه اصفهان و پژوهشگر ادبیات ایران به بررسی منایع داستان های فردوسی پرداخت و دلیل ماندگاری شاهنامه را توجه و علاقه عموم مردم از قشرهای مختلف به داستان های اساطیری این مجموعه غنی پارسی عنوان کرد.

تاریخ ایران زمین در زمان نگارش شاهنامه از دیگر مواردی بود که این استاد دانشگاه به بررسی آن پرداخت.

حسین امیری شهردار شاهین شهر در بخشی از این آیین با خیر مقدم به حاضران و قدردانی و تشکر از سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر در برپایی این مراسم گفت : حضور گسترده مشتاقان و دوستداران ادبیات و زبان پارسی در این جلسات قابل قدردانی است 

وی ادامه داد : جامعه امروز بیشتر از هر زمان دیگری به پند و اندرزهای حکیم فردوسی نیازمند است و این در حالی است که شاهنامه خوانی سالیان سال در بین اقوام مختلف ایران زمین مورد توجه بوده است.

شهردار شاهین شهر بر حمایت شورای اسلامی شاهین شهر و شهرداری شاهین شهر از توسعه فضاهای فرهنگی و علمی تأکید کرد و اظهار داشت : براساس نیازسنجی های به عمل آمده و تمایل شهروندان به فعالیت های فرهنگی و علمی شهرداری شاهین شهر با پشتیبانی شورای اسلامی شهر در گسترش مراکز فرهنگی و علمی پیشگام شده است به گونه ای که حدود ۲۰ درصد بودجه عمرانی شهر به این امر اختصاص یافته است.

امیری همچنین درباره فعالیت های سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر عنوان کرد : حدود ۴۰ میلیارد ریال بودجه این سازمان برای اجرای برنامه های فرهنگی ، علمی و پژوهشی اختصاص یافته است که امیدواریم در راه توسعه فرهنگ شهروندی و پیشرفت علمی و توسعه همه جانبه شهر مفید باشد.

اجرای نقالی در کنار نوای مرشد و صدای زنگ زورخانه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شایان ذکر است پروژه های خانه فرهنگ و هنر و خانه دانش و خلاقیت در سال جاری کلنگ زنی شده است و فرهنگسرای بزرگ خانواده نیز در حال حاضر مراحل عمرانی خود را طی می نماید. در حال حاضر شش فرهنگسرا و شش ورزشگاه نیز زیر نظر سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر فعالیت می کنند.

 

 

خدمات الکترونیک

آخرین اطلاعیه ها

میزان رضایت از خدمات شهرداری

میزان رضایت از خدمات شهرداری

844407928 [{"id":"1","title":"\u0639\u0627\u0644\u06cc","votes":"420","type":"x","order":"1","pct":37.04,"resources":[]},{"id":"2","title":"\u062e\u0648\u0628","votes":"150","type":"x","order":"2","pct":13.23,"resources":[]},{"id":"3","title":"\u0645\u062a\u0648\u0633\u0637","votes":"564","type":"x","order":"3","pct":49.74,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 200 200 /index.php/component/communitypolls/poll.html?id=1&task=poll.vote&Itemid=141 MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...