مهمترین اصل در مدیریت بحران پیشگیری و برنامه ریزی در حوادث است

مهمترین اصل در مدیریت بحران پیشگیری و برنامه ریزی در حوادث است 1536 1152 شهرداری شاهین شهر

حیدر صادق گلی سرپرست معاونت حوزه اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری در جلسه این ستاد گفت: مهمترین برنامه اصلی در مدیریت بحران پیشگیری از وقوع حوادث مترقبه و برنامه ریزی در حوادث غیرمترقبه است.

وی در ادامه با بیان اینکه تأمین امنیت، آرامش روحی و روانی شهروندان در شرایط بحرانی یکی از تکالیف مهم ستاد است اظهار داشت: متولیان ستاد مدیریت بحران باید به گونه ای برنامه ریزی نمایند که در حوادث شاهد کمترین خسارات باشیم.

صادق گلی برگزاری کلاسها و دوره های مستمر آموزشی برای نیروهای مربوطه را ضروری دانست و گفت: امیدواریم با انجام این اقدامات،شاهد کمترین خسارات در حوادث باشیم.  

سرپرست معاونت حوزه اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر با اشاره به اینکه خوشبختانه نقاط پرخطر برای مقابله با حوادثی نظیر سیل در شهر مرتفع گردیده از واحدهای مربوطه خواست با دقت عمل بیشتر نقاط مذکور و دیگر نقاط احتمالی را بررسی نمایند.

وی همچنین خاطر نشان نمود: ضروری است اماکن ورزشی و حسینیه های موجود در شهر برای پذیرش آسیب دیدگان در حوادث احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند.

شایان ذکر است در این ستاد هریک از اعضاء به بیان پیشنهادها و نقطه نظرهای خود پرداختند.

گفتنی است ستاد مدیریت بحران شهرداری شاهین شهر از کارگروه های اطلاع رسانی، آتش نشانی، عمران، انتظامی،خدمات شهری و تدفین تشکیل شده است.