ارتباط با شهردار ارتباط با شورای شهر

اعلان ها

 

 

در هفته فرهنگی شاهین شهر تعلق پذیری شهروندان شکوفا خواهد شد

حمید عشقی سرپرست شهرداری شاهین شهر در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس ، شهدای مدافعین حرم و نیز شهدای هفتم تیر خصوصاً شهید دکتر بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه گفت: شاهین شهر شهری نوپا ولی با ظرفیت ها و پتانسیل های متنوعی همراه است که شهرداری و شورای اسلامی شاهین شهر معرفی این استعدادها به نقاط مختلف کشور را در برنامه های ویژه خود قرار داده که در این راستا هرساله اقدام به برگزاری هفته فرهنگی شاهین شهر می نمایند.
 وی در ادامه ضمن تشکر از همکاران در شهرداری شاهین شهر و سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی گفت : برنامه های شاخص هفته فرهنگی شاهین شهر و همایش تجلیل از 250 نفر از نخبگان، نام آوران و استعدادهای برتر شهر را  از برنامه‌های شاخص این هفته استت و وجود استعدادهای مذهبی ، فرهنگی ، علمی و ورزشی در این شهر نشانه رشد و پویایی جوانان این شهر بوده که این مهم فرصت مناسبی برای معرفی استعدادها و پتانسیل های شهر به تمام نقاط کشور فراهم گردیده است و در هفته فرهنگی شاهین شهر با حضور مقامات کشوری ، استانی و شهرستانی شاهد برگزاری این برنامه خواهیم بود. 
عشقی با اشاره به همزمانی روز قلم و هفته فرهنگی شاهین شهر گفت: با توجه به اینکه شاهین شهر دومین شهر باسواد کشور است بالطبع افراد فرهیخته ادبی در این شهر رشد می یابند که هفته فرهنگی شاهین شهر فرصت مناسبی برای تجلیل از این عزیزان می باشد. 
 سرپرست شهرداری شاهین شهر با اشاره به برگزاری جشنواره اقوام در هفته فرهنگی شاهین شهر با هدف نزدیکی فرهنگ و رسوم اقوام با یکدیگر گفت : برگزاری جشن های آیینی و سنتی از دیگر برنامه های این هفته است که شهروندان با آیین ها و سنت های سایر اقوام آشنا می گردند.
 وی افزود: در راستای ارتقاء فرهنگ ورزش های همگانی و نیز با توجه به اینکه حدود 17 هزار بیمه شده ورزشی در شاهین شهر فعالیت می نمایند برآن شدیم در هفته فرهنگی شاهین شهر اقدام به برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با جوائز نفیس نماییم و این رویداد ورزشی با حضور گسترده شهروندان مواجه خواهیم شد.
عشقی گفت : برگزاری همایش شعر کودک و نوجوان یکی دیگر از برنامه های این هفته است و در این همایش از کتاب شاعران کودک و نوجوان شاهین شهر رونمایی می گردد ، همچنین برگزاری نمایشگاه معرفی دستاوردهای فرهنگی ، هنری و صنایع دستی در هفته شاهین شهر فرصت خوبی برای ارائه تولیدات بومی و داخلی در راستای شعار سال مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های این هفته می باشد . 
سرپرست شهرداری شاهین شهر همایش قرآن ، ایثار و شهادت با محوریت یاد و خاطره شهیده حجاب زینب کمایی که در اوایل انقلاب به دست منافقان کور دل در شاهین شهر به شهادت رسید را از جمله برنامه های فرهنگی هفته فرهنگی شاهین شهر عنوان نمود.
عشقی در ادامه مانور خودروهای خدماتی شهر ، همایش عمومی پاکسازی شهر از زباله های احتمالی و کارناوال شادی ویژه کودکان را از دیگر برنامه های هفته فرهنگی شاهین شهر برشمرد.
وی با اظهار امیدواری گفت : با توجه به اینکه چند سال متمادی هفته فرهنگی شاهین شهر در این شهر برگزار می گردد امیدواریم امسال بتوانیم آنچه شایسته مردم فهیم شاهین شهر است را برآورده نماییم.
عشقی افزود : یکی از اهداف برگزاری هفته فرهنگی شاهین شهر مشارکت حداکثری شهروندان در برنامه های این هفته می باشد زیرا با این اقدام روحیه و حس تعلق پذیری آنان برای توسعه و آبادانی شهر شکوفا می گردد و در این هفته باید تمامی ظرفیت ها، توانمندی ها معرفی گردیده  بنابراین هفته فرهنگی شاهین شهر صرفاً متعلق به شهرداری نیست و در این راستا تمامی ادارات و دستگاه های متولی برنامه های فرهنگی ، هنری و ورزشی باید در برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه ها سعی و تلاش نمایند. 
سرپرست شهرداری شاهین شهر در بخشی از صحبت های خود به وضعیت نامطلوب مالی در شهرداری ها اشاره نمود و  مهمترین مسأله را توجه به توسعه پایدار و متوازن و توسعه سرمایه های شهری  از جمله مباحث پیرامون ارزیابی موقعیت شهرداری ها عنوان نمود و یکی از راه های ایجاد سرعت در توسعه اقتصادی و آبادانی و ایجاد اشتغال، جذب سرمایه و سرمایه گذاری برشمرد و جلب سرمایه گذاران  را موجب اصلاح نظام مدیریتی و تبادل تجربیات اقتصادی و انتقال دانش نوین و تکنولوژی جدید در یک شهر  دانست . 
وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه شهردای شاهین شهر در چند سال گذشته تاکنون با حمایت و جذب سرمایه گذاران مطرح ، پروژه های مشارکتی متنوعی را احداث و تقدیم شهروندان نموده است.
عشقی از جمله پروژه های مشارکتی در حال احداث را از جمله مجتمع تجاری خیابان شهید بهشتی (مخابرات)، پارکینگ طبقاتی با قابلیت تجاری و خدماتی، فاز اول مجتمع تجاری میدان امام حسین(ع)، مجتمع تجاری خدماتی نور، مجتمع های تجاری خیابان فردوسی و بلوار آیت الله طالقانی عنوان نمود. 
وی ضمن قدردانی از مساعدت های شورای اسلامی شاهین شهر در زمینه سرمایه گذاری در شهر گفت: با توجه به ظرفیت های مناسب و تأثیر گذار در شاهین شهر ، از سرمایه گذاران برای مشارکت در پروژه های مختلف شهری حمایت کامل خواهیم داشت.
عشقی ضمن تشکر از اصحاب رسانه از آنان خواست با انعکاس برنامه های هفته فرهنگی شاهین شهر به سراسر کشور پل ارتباطی برای تعامل برنامه ها و تجربیات با دیگر نقاط فراهم گردد.
سرپرست شهرداری شاهین شهر گفت : اولویت کاری نخست خود را ایجاد آرامش و امنیت برای شهرداری شاهین شهر و کارکنان می باشد و خوشبختانه هم اکنون شهرداری و شورای اسلامی شهر تعامل بسیار خوب و سازنده ای با مسؤولان استان و شهرستان دارند که این مهم باعث رفع بسیاری از مشکلات در شهر و شهرداری می گردد.
مهرداد مختاری رئیس شورای اسلامی شاهین شهر نیز با خوش آمدگویی به اصحاب رسانه و نیز تشکر از مدیر عامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر و دیگر همکاران گفت : هفته فرهنگی شاهین شهر در راستای ارتقای فرهنگ شهر برنامه ریزی شده که  امیدواریم با برگزاری چنین برنامه هایی شهروندان را از جایگاه واقعی خود و ظرفیت های موجود در شهر مطلع نماییم.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه اعضای شورای اسلامی شاهین شهر اعتقاد به معرفی استعدادهای برتر و نیز معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهر به سایر نقاط کشور دارند، بنابراین برنامه های هفته فرهنگی شاهین شهر را تأیید نمودند.
مختاری خاطر نشان نمود: شهروندان باید نسبت به شهر حس تعلق داشته باشند تا شهری پویا داشته باشیم بنابراین ضروری است با اطلاع رسانی گسترده تمام شهروندان را به حضور در برنامه های هفته فرهنگی شاهین شهر ترغیب نموده تا فرصت ها و ظرفیت های مختلف بالقوه شاهین شهر به همگان معرفی گردد.
رئیس شورای اسلامی شاهین شهر در بخشی از سخنان گفت : علی رغم مشکلات مالی در شهرداری، امیدواریم بودجه 145 میلیارد تومانی امسال تحقق یافته تا شاهد توسعه و آبادانی بیش از پیش شهر باشیم.
وی افزود : شهرداری بیش از 300 نوع خدمات متفاوت تعریف شده و ده ها خدمات تعریف نشده برای رفاه حال شهروندان ارائه می نماید و شورای اسلامی شاهین شهر با وجود اینکه با مشکلات مالی از رفاه حال شهروندان عزیز دریغ نورزیده و در این راستا خدماتی از جمله کاهش عوارض نقل و انتقال تاکسی، ارائه بسته های تشویقی 15 و 20 درصدی( علاوه بر تخفیفات قبلی) و تخفیف عوارض های کسب و کار و کمیسیون ماده 100 را در صحن علنی شورا مصوب و در اختیار شهروندان قرار داده است.
مختاری با اشاره به وضعیت کمبود آب گفت: خوشبختانه با تدبیر و درایت مسؤولان وقت در سال 1388 شهرداری شاهین شهر به پساب مجهز گردید و توانست فضای سبز شهری را در راستای زیبایی و کاهش آلودگی در شهر توسعه دهد ولی در حال حاضر به دلیل برداشت های غیر منصفانه برخی از ادارات از این حقابه، فضای سبز دستخوش ناملایماتی قرار گرفته که امیدواریم با عنایت مسؤولان استان و شهرستان این مشکل مرتفع گردد.
وی در ادامه خاطر نشان نمود: علی رغم کمبود آب، با کارشناسی های اصولی توانسته ایم چندین پارک محله ای در شهر احداث نموده و در حال حاضر نیز در حال احداث چند پارک محله ای در نقاط کمتر توسعه یافته شهر هستیم.
رئیس شورای اسلامی شاهین شهر تصریح نمود: کلیه اعضای شورای اسلامی شاهین شهر تا زمان حضور آقای عشقی با تمام توان از سکانداری وی در شهرداری حمایت خواهند نمود.
روح الله شاه رجبیان مدیر عامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر نیز در این نشست خبری با تشکر از حضور سرپرست شهرداری و رئیس شورای اسلامی شاهین شهر و اصحاب رسانه و تشریح برنامه های هفته فرهنگی شاهین شهر گفت : امیدواریم  امسال با همکاری شهروندان فهیم و خلاق شهر و دیگر مسؤولان، شاهد برگزاری هفته فرهنگی شاهین شهر به نحو احسن، همراه با رشد و بالندگی استعدادهای برتر شهر و نیز معرفی صحیح ظرفیت های شهر به نقاط مختلف کشور باشیم.
گفتنی است در نشست خبری هفته شاهین شهر،خبرنگاران به سوالات خود پیرامون موضوعات مختلف شهر پرداختند.
شایان ذکر است هفته فرهنگی شاهین شهر از دهم تا شانزدهم تیرماه با برنامه های متنوع در شاهین شهر برگزار خواهد شد.

 

خدمات الکترونیک

آخرین اطلاعیه ها

میزان رضایت از خدمات شهرداری

میزان رضایت از خدمات شهرداری

946378102 [{"id":"1","title":"\u0639\u0627\u0644\u06cc","votes":"420","type":"x","order":"1","pct":37.1,"resources":[]},{"id":"2","title":"\u062e\u0648\u0628","votes":"150","type":"x","order":"2","pct":13.25,"resources":[]},{"id":"3","title":"\u0645\u062a\u0648\u0633\u0637","votes":"562","type":"x","order":"3","pct":49.65,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 200 200 /index.php/component/communitypolls/poll.html?id=1&task=poll.vote&Itemid=141 MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...