ارتباط با شهردار ارتباط با شورای شهر

اعلان ها

قرداد مترو اصفهان - شاهین شهر 95

امضا تفاهم پروژه متروی شاهین شهر ـ اصفهان

با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شاهین شهر و مدیران عامل شرکت های پیماب از ایران و نورینکو از چین در دفتر محمدعلی طرفه معاون هماهنگي امور عمراني استانداري اصفهان تفاهم اولیه برای اجرای پروژه قطار الکتریکی (مترو) شاهین شهر به اصفهان تهیه و امضا شد.

حسین امیری شهردار شاهین شهر در این جلسه ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت امام محمدتقی (ع) ، گرامیداشت ایام البیض و تبریک ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در خصوص تفاهم صورت گرفته عنوان کرد: مدت هاست که مدیریت شهری براساس مهاجرپذیری و توسعه شهر و بهبود کیفیت ، افزایش ایمنی و آسایش در حمل و نقل مسافران شاهین شهر به اصفهان پیگیر طراحی و احداث متروی شاهین شهر به اصفهان بوده است و مقدمات اولیه ، بررسی های علمی ، توجیه اقتصادی و نقشه های مسیر آن انجام و مراحل اداری آن طی شده است.

وی ادامه داد : پس از به سرانجام رسیدن برجام فضای سیاسی و اقتصادی مناسبی برای جدب سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خارجی مهیا شد که با بررسی سوابق و توانمندی این شرکت ها ، یک شرکت ایرانی چینی را برای سرمایه گذاری ، طراحی ، ساخت و بهره برداری از این پروژه انتخاب نمودیم.

امیری نقش پروژه متروی شاهین شهر برای تکمیل سیستم حمل و نقل شمال ـ جنوب اصفهان را کلیدی عنوان کرد و اظهار داشت: متروی شاهین شهر ـ اصفهان به طول 20 کیلومتر از غرب شاهین شهر و عبور از مجاورت صنایع متعدد در این محور از میدان استقلال به خط یک متروی اصفهان متصل می گردد و با ادامه این خط تا بهارستان ، دسترسی شهروندان شهرهای این مناطق به کریدور شمال به جنوب اصفهان و صنایع مهم و شهرک های صنعتی موجود در آن ها را تسهیل می نماید.

شهردار شاهین شهر در خصوص نحوه مشارکت در این پروژه گفت : براساس برآوردهای اولیه این پروژه بالغ بر شش هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث مسیر و تجهیز ناوگان نیاز دارد که در توافق اولیه 85 درصد آن توسط شرکت چینی و 15 درصد نیز از منابع داخلی تأمین خواهد شد و امیدواریم دولت در این زمینه و تأمین منابع مورد نیاز با حمایت نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی اقدام لازم را انجام دهد و شورای اسلامی و شهرداری شاهین شهر نیز آماده تأمین سرمایه بخشی از این پروژه می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد پس از تفاهم اولیه و برگزاری نشست های تخصصی و دست یابی به توافق های نهایی و عقد قرارداد در یک بازه زمانی سه ساله و یک دوره تنفس شش ماهه این پروژه عملیاتی شود و برای تسهیل حمل و نقل شهروندان مورد بهره برداری قرار گیرد.

محمدعلي طرفه معاون هماهنگي امور عمراني استانداري اصفهان در خصوص این تفاهم نامه اعلام کرد: 220 کیلومتر طراحی خطوط متروی اصفهان و شهرهای مجاور آن صورت گرفته است ولی در حال حاضر تنها 11 کیلومتر از 60 کیلومتر متروی شهر اصفهان مورد بهره برداری قرار گرفته است و 20 کیلومتر دیگر آن در دست ساخت می باشد و بستر مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی به ویژه سرمایه گذاران خارجی مهیا می باشد و کسب توافق نهایی و عقد قرارداد برای متروی شاهین شهر ـ اصفهان با این شرکت ایرانی و چینی می تواند نمونه خوبی برای حضور شرکت های دیگر در این امر باشد.

طرفه همچنین خواستار انتقال دانش فنی و تکنولوژی ساخت واگن و سایر موارد وابسته به این صنعت به اصفهان شد.

شایان ذکر است این شرکت چینی تاکنون در احداث خطوط متروی کرج ـ تهران ، خطوط 3 ، 4 و 6 تهران ، خط 2 متروی مشهد و متروی اهواز و همچنین تأمین ناوگان آن همکاری داشته است.

مدیران این شرکت نیز آمادگی خود را برای استفاده از تمام ظرفیت های فنی و مهندسی و به کارگیری دانش روز و آخرین تکنولوژی موجود برای تکمیل متروی شاهین شهر به اصفهان اعلام کردند.

 

خدمات الکترونیک

آخرین اطلاعیه ها

میزان رضایت از خدمات شهرداری

میزان رضایت از خدمات شهرداری

1934978808 [{"id":"1","title":"\u0639\u0627\u0644\u06cc","votes":"374","type":"x","order":"1","pct":42.36,"resources":[]},{"id":"2","title":"\u062e\u0648\u0628","votes":"98","type":"x","order":"2","pct":11.1,"resources":[]},{"id":"3","title":"\u0645\u062a\u0648\u0633\u0637","votes":"411","type":"x","order":"3","pct":46.55,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 200 200 /component/communitypolls/poll.html?id=1&task=poll.vote&Itemid=141 MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...