ارتباط با شهردار ارتباط با شورای شهر

اعلان ها

 

 

آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری شاهین شهر با حضور معاون رئیس جمهور

همزمان با ولادت باسعادت پیام آور واقعه عظیم عاشورا حضرت زینب کبری(س) و ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ، آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی شاهین شهر با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، استاندار اصفهان، امام جمعه شاهین شهر ، نماینده مردم در شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار، فرماندار شهرستان، شهردار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر ، معاونان ، مدیران و کارکنان شهرداری شاهین شهر، جمعی از مسؤولان استانی و شهری و مردم شریف و میهمان نواز شاهین شهر صورت گرفت.

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عنوان میهمان ویژه در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری شاهین شهر ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: از اینکه به نمایندگی از سوی هیأت دولت در جمع مردم خونگرم شاهین شهر حضور یافته ام افتخار می نمایم.

وی در ادامه ضمن ابلاغ سلام و پیام رئیس جمهور به مردم شاهین شهر گفت: همه مجموعه دولت به صورت شبانه روزی در تلاشند با همه محدودیت ها و معذوریت های موجود در جامعه بتوانند آنچه را که در وظایف خویش بر عهده دارند به مردم و ولی نعمتان جامعه عرضه نمایند ، البته ارائه خدمات به ملت شریف ایران با توجه به حجم وسیع معضلات و مشکلات موجود به مرور نمایان گر است.

معاون رئیس جمهور اذعان داشت: دشمنان ایران با بهانه های واهی در قالب تحریم ها و تهدیدها  هر روز سعی می کنند که دولت ایران نتواند خدمات شایسته ای را به ملتش ارائه نماید ولی به حول و قوه الهی هر روز از مقاصد و حیله های خود شکست خورده و چهره خبیثشان نمایان تر می گردد. 

وی گفت : اگر دولتی قصد خدمت به مردمش را داشته باشد باید ابتدا منابع مالی لازم را تأمین نماید و دولت تا پایان سال جاری حدود 33 میلیارد دلار منابع مالی در اختیار داشته و سعی دارد با توجه به اینکه قیمت نفت رشد مناسبی داشته این مقدار منابع مالی را به 41 میلیارد دلار رسانیده تا بتواند بخشی از مطالبات اثر بخش و ملی را در سطح کشور جوابگو باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهار داشت: در شرایطی که کشور های دنیا حتی کشور های        نفت خیز با افت شدید قیمت نفت به زانو درآمده بودند طبق گزارش رسمی  صندوق بین المللی پول، اقتصاد ایران به عنوان با ثبات ترین اقتصاد منطقه با رشد بالای 6 درصد مطرح گردید و جزء هجده اقتصاد بزرگ جهان به حساب آمد و این رشد مثبت اقتصاد بدان معنی نیست که همه چیز در زندگی های روزمره فراوان تر و سفره ها رنگین تر می گردد بلکه اگر نگاهی به گذشته کشور بیندازیم متوجه خواهیم شد چه تغییرات شگرف و اساسی نموده ایم ، احداث بیش از هفتصد کیلومتر راه آهن و بازسازی بیش از هزار کیلومتر راه آهن در کشور و بسیاری از اقدامات مهم دیگر در دولت یازدهم شاهد آمار و ارقام صحیح مثبت ماست.

وی اظهار امیدواری نمود موانع و مشکلات مالی برطرف و به زودی شاهد راه اندازی راه آهن برقی تهران به اصفهان و بالعکس بوده و نیز فراتر از آن شاهد راه اندازی متروی شاهین شهر به اصفهان باشیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: وظیفه دارم با توجه به مطالباتی که در شهر شاهین شهر و دیگر نقاط شهرستان وجود دارد اقدامات شایسته و اثر بخشی را انجام دهم از این رو از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان خواست با هماهنگی نمایندگان مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شاهین شهر مطالباتی که در اولویت کاری قرار دارند را سریعاً به دفتر این جانب ارسال نمایند.

نوبخت در مورد متروی شاهین شهر به اصفهان نیز گفت: مجوز در خصوص فاینانس برای تأمین منابع مال لازم  برای مترو را باید نخست شورای اقتصاد کشور تصویب نماید و از رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان خواست با هماهنگی های لازم مشکلات اصلی و اولویت دار شاهین شهر و شهرستان را به وی منعکس نماید. ،امیدوارم بتوانم در ماه های آینده با بازگشت به شاهین شهر ره آوردهای اثربخش دولت تدبیر و امید را به سمع و نظر مردم شریف این خطه برسانم. 

علیرضا بصیری فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه نیز در این آیین ضمن خوش آمدگویی به جمع حاضر در جلسه و تبریک دهه مبارک فجر گفت: شهرستان شاهین شهر و میمه با بیش از 6 هزار کیلومتر مربع مساحت، 230 هزار نفر جمعیت و دارا بودن دو بخش در قالب 6 شهر و 19 روستا در 15 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

وی در ادامه افزود: شاهین شهر به عنوان شهر دانش و خلاقیت و ایران کوچک با قومیت های مختلف ظرفیت ها و پتانسیل های بی شماری از جمله وجود 10 دانشگاه دولتی ، پیام نور، آزاد اسلامی و غیردولتی ، 10 شهرک و منطقه صنعتی ، فعالیت بیش از 2200 واحد صنعتی و موارد مهم دیگر دارد.

بصیری اظهار داشت: وجود 693 شهید ، 1784 جانباز ، 144 آزاده و هزاران رزمنده نشانگر حضور مردم مؤمن و ولایی شهرستان شاهین شهر و میمه در صحنه ایثار و شهادت است.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه از معاون رئیس جمهور درخواست نمود نسبت به فرسودگی و مشکلات فاضلاب شاهین شهر، قطار سریع السیر  اصفهان – تهران و متروی شاهین شهر به اصفهان عنایت ویژه ای مبذول فرمایند.

حسین امیری شهردار شاهین شهر نیز در آیین بهره برداری از طرح های عمرانی شهرداری ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز عرض خیر مقدم به همه مدعوین خصوصاً معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و استاندار اصفهان گفت: همزمان با جشن های پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران هفته شاهین شهر را نیز با برنامه های بسیار متنوع برگزار نمودیم.

وی در ادامه افزود: شاهین شهر با عناوین و القابی همچون دانش و خلاقیت و ایران کوچک و نیز دارا بودن ظرفیت ها و پتانسیل های زیاد خود توانسته در سطح ملی و بین المللی بدرخشد ، شاهین شهر با ویژگی توسعه پذیر و مدرن بودن علی رغم کمک های دولتی ، نیازمند توجه در زیرساخت ها از جمله در بخش حمل و نقل بوده که با موانع و مشکلات زیادی از قبیل تأمین ناوگان حمل و نقل شهری روبه روست.

 شهردار شاهین شهر تصریح نمود: در ناوگان تاکسیرانی با ارائه تسهیلات بانکی به رانندگان تاکسی بیش از 90 دستگاه تاکسی جدید به ناوگان حمل و نقل اضافه گردیده ولی در ناوگان اتوبوسرانی به دلیل عدم نقدینگی، متأسفانه اتوبوسی به ناوگان اضافه نگردیده و از معاون محترم رئیس جمهور درخواست داریم در این مورد مساعدت فرمایند.

امیری درباره متروی شاهین شهر گفت: علی رغم موانع و مشکلات خوشبختانه مقدمات کلنگ زنی متروی شاهین شهر به اصفهان فراهم گردیده است و طول پروژه متروی شاهین شهر به اصفهان حدود 19 کیلومتر است از معاون رئیس جمهور درخواست نمود دستورهای لازم برای تخصیص اعتبارات دولتی برای احداث مترو را صادر تا بتوانیم در آینده نزدیک شاهد کلنگ زنی این پروژه مهم باشیم. 

امیری پروژه های عمرانی قابل بهره برداری شهرداری شاهین شهر را شامل ایستگاه پمپاژ و منبع و نیز اجرای خط انتقال تصفیه شده برای فضای سبز شهری، فرهنگسراهای خانواده ، دانش و خلاقیت و هنر، مجموعه تفریحی و گردشگری شاهین ، ایستگاه هوشمند اتوبوس، مدرسه 12 کلاسه شهدای مدافع حرم، سایت بارانداز زباله، پارک محله ای گلدیس، ساختمان اداری و پارکینگ طبقاتی آدینه، پارک های فرعی های غربی بلوار شهید بهشتی، پیاده رو سازی معابر سطح شهر و روکش آسفالت معابر شهر عنوان نمود و اعتبار لازم برای اجرای این پروژه ها را بالغ بر 500 میلیارد ریال اعلام کرد .

شهردار شاهین شهر از تمامی طراحان و دست اندر کاران پروژه ها ، مجموعه کارکنان و کارگران شهرداری و تلاش های بی وقفه و همراهی های دلسوزانه اعضای شورای اسلامی شاهین شهر که در روند پیشرفت پروژه ها داشته اند، قدردانی و تشکر نمود.

حسینعلی حاجی نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: دهه چهارم انقلاب دهه پیشرفت و عدالت بوده بنابراین تمام برنامه ریزی ها و سیاست ها در این راستا صورت گرفته است و در سطح کشور استان اصفهان به عنوان یک استان برخوردار مطرح گردیده و این در حالی است که متأسفانه شهرستان های مجاور اصفهان با مشکلات و مسائل عدیده ای دست به گریبانند.

حاجی از معاون رئیس جمهور خواست عنوان ناهمگون "برخورداری" را از لیست شهرستان های دارای مشکلات فراوان حذف نموده تا آنان نیز از نعمت بودجه و امکانات مکفی برخوردار گردند. 

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی همچنین از معاون رئیس جمهور خواست در صورت امکان مشکلات شاهین شهر و شهرستان شاهین شهر و میمه از قبیل راه اندازی مترو، احداث ورزشگاه بزرگ در سطح شهر، معضل فرسودگی فاضلاب شهر، کمبود فضاهای آموزشی، معضل بیکاری جوانان تحصیل کرده و نیز کمبود آب را مرتفع نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیدرام رئیس شورای اسلامی شاهین شهر نیز در این آیین ضمن خوش آمدگویی به میهمانان ویژه و تبریک میلاد حضرت زینب(س) و دهه مبارک فجر با بیان ظرفیت ها و پتانسیل های متنوع شاهین شهر گفت: شهرداری شاهین شهر با حمایتهای شورای اسلامی شهر توانسته بیش از 12000 میلیارد ریال پروژه سرمایه گذاری را در سطح شهر طراحی و تعریف نماید.

وی در ادامه افزود: از این مبلغ طراحی و تعریف سرمایه گذاری، بیش از 3500 میلیارد ریال پروژه سرمایه گذاری در سطح شاهین شهر به بهره برداری رسیده و بقیه درحال اجراست و شهرداری شاهین شهر توانسته حدود پنج برابر بودجه عمرانی خود سرمایه گذار جذب نموده و پروژه ها را با نظارت دقیق اجرا نماید و این مهم مرهون تلاش و حرکت نوین و منسجمی است و امیدواریم این حرکت تا سالیان سال تداوم داشته باشد .

رئیس شورای اسلامی شاهین شهر در بخشی از سخنان خود با اشاره به به دو واژه حیف و میل در برنامه های مالی خصوصاً بودجه گفت: به لطف خداوند متعال و همت مسؤولان شهر و همدلی که بین شهروندان حاکم است از این دو واژه در معانی حقیقی استفاده نموده و همگان برای توسعه و آبادانی شهر گام خواهند برداشت.

گفتنی است در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری شاهین شهر ایستگاه پمپاژ و منبع و نیز اجرای خط انتقال تصفیه شده برای فضای سبز شهری، فرهنگسراهای خانواده ، دانش و خلاقیت و هنر، مجموعه تفریحی و گردشگری شاهین ، ایستگاه هوشمند اتوبوس، مدرسه 12 کلاسه شهدای مدافع حرم، سایت بارانداز زباله، پارک محله ای گلدیس، ساختمان اداری و پارکینگ طبقاتی آدینه، پارک های فرعی های غربی بلوار شهید بهشتی، پیاده رو سازی معابر سطح شهر و روکش آسفالت معابر شهر با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال، توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به بهره برداری رسید.

 

خدمات الکترونیک

آخرین اطلاعیه ها

میزان رضایت از خدمات شهرداری

میزان رضایت از خدمات شهرداری

884704170 [{"id":"1","title":"\u0639\u0627\u0644\u06cc","votes":"421","type":"x","order":"1","pct":37.09,"resources":[]},{"id":"2","title":"\u062e\u0648\u0628","votes":"150","type":"x","order":"2","pct":13.22,"resources":[]},{"id":"3","title":"\u0645\u062a\u0648\u0633\u0637","votes":"564","type":"x","order":"3","pct":49.69,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 200 200 /index.php/component/communitypolls/poll.html?id=1&task=poll.vote&Itemid=141 MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...